جراحی بینی با لیزر

جراحی بینی با لیزر تبلیغاتی است که اخیر در تبلیغات مربوط به جراحان زیبایی بینی دیده و شنیده می شود معمولا این تبلیغات با نشان دادن ویژگی هایی بدون درد و بدون استفاده از روش های جراحی سعی دارند افراد مختلف جامعه به سمت این نوع جراحی ها جذب کنند ولی آیا به راستی جراحی بینی با لیزر حقیقت دارد و به چه شکل انجام می شود؟

معمولا افراد وقتی واژه جراحی بینی بدون جراحی را می شنوند تخت تاثیر قرار می گیرند و برای لیزر بینی اقدام می کنند. عمل بینی  برای ایجاد تغییرات روی پوست بینی مفید می باشد و نمی تواند روی استخوان بینی تاثیر گذار باشد به عبارتی لیزر در جراحی بینی وجود ندارد و لیزر ها نمی توانند روی استخوان بینی تغییر ایجاد کنند.

دانستنی های جراحی بینی با لیزر

لیزر ها در موارد بسیار اندکی قابل استفاده در جراحی بینی می باشند و به طور کلی می توان گفت استفاده ای ندارند چرا که اصلاح ساختار بینی با جا به جا کردن غضروف های بینی و تراشیدن استخوان های بینی امکان پذیر و روش های دیگر معمولا کاربردی ندارد از آنجایی که لیزر ها نمیتوانند غضروف ها را جابه جا کنند در نتیجه نمی توانند شکل مناسبی در بینی ایجاد کنند .

دانستنی های جراحی بینی با لیزر

موارد استفاده از لیزر ها در جراحی بینی

  • لیزر ها میتوانند تغییراتی در پوست بینی ایجاد کنند.
  • لیزر ها میتوانند آکنه های روی بینی اصلاح کنند
  • لیزر ها در موارد اندک برای نازک کردن پوست بینی استفاده شوند.
موارد استفاده از لیزر ها در جراحی بینی

چه کسانی می توانند جراحی بینی با لیزر انجام دهند

بر اساس گفته های ذکر شده جراحی بینی با لیزر امکان پذیر نیست ولی به طور کلی می توان گفت افرادی که می خواهند تغییراتی روی پوست بینی خود ایجاد کنند و به طور مثال جوش ها و قرمزی های روی سطح بینی را از بین ببرند می توانند از این روش ها استفاده کنند.

همچنین لیزر ها در موارد اندکی برای ایجاد تغییرات روی پوست بینی استفاده می شوند و می توانند پوست های بینی ضخیم را اصلاح کنند.

گفتنی است جراحی بینی با لیزر تعریف نشده می باشد و بهتر است اگر قصد انجام جراحی بینی را دارید به متخصصان گوش وحلق و بینی مراجعه کنید تا با استفاده از روش های درست جراحی بینی روی بینی شما انجام شود.

***

عمل لیزر بینی چگونه است؟

عمل زیبایی بینی با لیزر کربن دی اکسید یا لیزر IVS صورت می گیرد و بیشتر به اصلاح پوست بینی می پردازد و نمی تواند تغییراتی را که با جراحی بینی ایجاد میشود،انجام دهد. این عمل یک انتخاب معمول و خوب برای پوست ضخیم بینی می باشد. از این تکنیک می توان به همراه رینوپلاستی در مواردی که سر بینی یا پیاز آن بسیار ضخیم باشد، استفاده کرد.

ابن عمل برای از بین بردن پوست ضخیم با استفاده از لیزر دی اکسید کربن انجام می شود. پرتو لیزر احساس گرما و سوزش کمی ایجاد می کند و به همین دلیل دکتر معمولاً از برخی انواع بی حسی برای انجام این عمل جراحی استفاده می کند. در واقع پرتو لیزر به لایه رویی پوست آسیب می رساند. پس از وارد شدن آسیب فرآیند درمانی شروع می شود و بدن پوست آسیب دیده را ترمیم می کند. مراقبت های لازم مانند مراقبت از پوست سوخته شده به وسیله آفتاب شدید است.

ریکاوری و مراقبت های پس از عمل جراحی

فرد پوست خود را با شوینده های ملایم شسته و خشک می کند. در این نوع عمل درد در سطح حداقل و بهبود بیمار سریع است. بطور خاص خون ریزی و زخم این عمل حداقل بوده و به سرعت بر طرف می شود.

تفاوت های جراحی زیبایی بینی با لیزر و بدون لیزر

  1. در روش جراحی، فرد کاملا بیهوش است ولی روش غیرجراحی فرد کاملا هوشیاراست.
  2. در این روش درد پس از جراحی وجود ندارد.
  3.  نیاز به استراحت پس از عمل ندارد و خیلی کم تورم یا کبودی مختصر ایجاد می شود كه به مدت ۳ تا ۴ روز از بین ميرود.
  4. به بستن چسب یا پانسمان احتیاجی نیست.
  5. عوارض بیهوشی وجود ندارد.
  6. نتیجه سریعا قابل رویت است.

رویه های جراحی

در این روش، به رویه های کمتر در مقایسه با روش جراحی سنتی نیاز است. در این حالت لیزر لایه بالای پوست و بافت آن را سوزانده و بر می دارد و به این ترتیب شکل بینی از طرف خارج به جای داخل تغییر شکل می دهد. استفاده از این روش می تواند باعث ایجاد تغییرات اساسی در ظاهر بینی، مسطح شدن پوست و کوچک شدن بینی شود. برای برخی بیماران این موضوع یک عیب محسوب می شود، زیرا در عمل جراحی بینی با لیزر استخوان بینی تغییر شکل نمیدهد، ظاهر بینی زیاد تغییر نمی کند و نمی توان تغییرات اساسی در بینی فرد ایجاد کرد.

دوره درمان

استفاده از لیزر در جراحی دوره درمان کوتاه تری دارد زیرا در آن آسیب کمتری به بافت زیربنایی بینی وارد می شود.

اصلاح مشکلات بافت بینی

عمل جراحی زیبایی بینی به وسیله لیزر یک انتخاب شایسته برای کسانی است که دارای مشکلات پوستی در بینی به جای مشکلات زیربنایی هستند. عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر می تواند به برداشتن پوست آسیب دیده یا بافتی که بیش از حد ضخیم شده کمک کند.از طریق نازک کردن و برداشتن پوست، جراحی زیبایی بینی با لیزر می تواند تفاوت زیادی در ظاهر بینی،روشن شدن پوست و تغییرات مهم ایجاد کند. اما از این روش نمی توان مشکلات اساسی و زیربنایی بینی را برطرف کرد.

هزینه عمل بینی به وسیله لیزر

هزینه های جراحی با لیزر را بسیاری از بیمه های درمانی پوشش نمی دهند؛ بنابراین فرد باید قبل از اقدام از این شرایط مطمئن شود.


ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*