جراحی درمانی

اهمیت جراحی درمانی  بیشتر از جراحی زیبایی می باشد چرا که وجود مشکلاتی  جمله پلیپ بینی، انحراف بینی ، اختلال تنفسی، سینوس و سینوزیت می تواند مشکلات بسیاری را برای بیمار ایجاد کند. بسیاری از مشکلات موجود در بینی افراد به راحتی با جراحی درمانی درمان می شوند.

جراحی درمانی انحراف تیغه بینی

جراحی درمانی انحراف تیغه بینی یکی از جراحی هایی است که در راستای بهبود مشکلات تنفسی انجام می شود. این نوع جراحی با بهبود ساختار تیغه بینی که با ایجاد برش هایی روی سوراخ های بینی ایجاد می شود مشکلات تنفسی فرد را بهبود می بخشد. نکته ای که در درمان انحراف بینی وجود دارد این است که این انحراف نباید با کجی ظاهری استخوان بینی اشتباه گرفته شود بسیاری از افراد  از لحاظ ظاهری دارای کجی در بینی خود می باشند ولی مشکلی از لحاظ تنفسی و انحراف تیغه بینی ندارند.

جراحی درمانی شکستگی بینی

شکستگی بینی ممکن است به دلایل مختلفی به وجود آید، در اثر برخوردهای شدید ممکن است شکستگی در ساختمان استخوان بینی به وجود آید. بیمارانی که دچار شکستگی بینی می باشند اگر فورا بعد از شکستگی بینی به متخصص مراجعه کنند، استخوان بینی آن ها جا انداخته می شود ولی در غیر این صورت و در صورتی که ۲ هفته از شکستگی بینی گذشته باشد جراحی درمانی شکستگی بینی امکان پذیر نیست و بیمار باید جراحی زیبایی بینی انجام دهد.

جراحی درمانی شکستگی بینی با جا انداختن استخوان بینی و به فاصله چند روز بعد از شکستگی انجام می شود و در صورتی که  ۲ هفته از جراحی بینی گذشته باشد بیمار باید حداقل ۶ ماه صبر کند تا جراحی زیبایی انجام دهد.

جراحی درمانی سینوس

از جمله فعالیت هایی که در راستای جراحی درمانی انجام می شود جراحی درمانی سینوس می باشد. این نوع جراحی  بدون ایجاد برش بر روی سطح بینی و از طریق آندوسکوپیک سوراخ های بینی انجام می شود. نشانه سینوس ها معمولا  التهاب و تورم در مخاط داخلی بینی و ترشحات چرکی پشت حلق می باشد که به راحتی درمان می شوند. البته درمان سینوس ها ابتدا با روش های دارویی انجام می شود و در صورتی که بیماربه دارو پاسخ مثبتی نشان ندهد از روش های جراحی استفاده می شود.

دکتر میلانی  با اخذ دانشنامه یا بورد تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و با گذراندن کورس پلاستیک صورت از کشور انگلستان ار مهارت کافی در زمینه جراحی درمانی کلیه اجزای صورت برخوردار است.