جراحی انحراف بینی

جراحی انحراف بینی یکی از زیر شاخه های جراحی درمانی می باشد.بسیاری از جراحان پلاستیک در کنار جراحی های زیبایی بینی، جراحی درمانی نیز انجام می دهد. جراحی درمانی یکی از جراحی ها می باشد که با اصلاح ساختار بینی موجب می شود ظاهری متناسب در ساختار بینی ایجاد می شود.

اگر به بینی یک فرد سالم دقت کنید سوراخ های بینی به یک اندازه می باشند و تیغه بینی، بینی را به دو قسمت مساوی تقسیم کرده است. در افرادی که نیاز به جراحی انحراف بینی دارند استخوان تیغه بینی منحرف شده است که در اصطلاح به آن انحراف بینی می گویند. در انحراف بینی به دلیل شکل خاص بینی انحراف موجب می شود هجم مناسبی از هوا به بیمار نرسد به عبارتی انحراف تیغه بینی باعث انسداد تنفسی می شود.نشانه های انحراف بینی معمولا تنگی نفس و گرفتگی بینی می باشد که در بعضی مواقع با خونریزی و سینوزیت همراه است.

نکته جالبی که در انحراف بینی وجود دارد این است که نمی توان از ظاهر بینی توسط افراد عادی تشخیص داده شود و وجود کجی بینی مبنی بر انحراف بینی نمی باشد.

چه کسانی بهتر است جراحی انحراف بینی انجام دهند

اگر بیمار از نشانه های انحراف بینی خود رنج ببرد معمولا با این نوع جراحی بهبود می یابد. معمولا افرادی که به دلیل انحراف بینی خود از مسائلی از جمله تنگی نفس، سینوزیت، گرفتگی بینی رنج می برند با این نوع درمان بهبود می یابند و مشکلات تنفسی آن ها نیز حل می شود.

دکتر میلانی سعی براین دارند که با تلفیق و توجه به سه فاکتور فوق زیباترین و سالم ترین نتیجه ممکن را ارایه دهند. در نتیجه در مواقع درمان انحراف بینی اگر بیمار نیاز به جراحی بینی داشته باشد توصیه می شود این عمل با هم انجام شود.

 

چه کسانی بهتر است جراحی انحراف بینی انجام دهند

درمان انحراف بینی

درمان انحراف بینی معمولا با جراحی درمان می شود. جراحی انحراف بینی معمولا راحتر از جراحی زیبایی بینی می باشد ولی اگر این نوع جراحی با جراحی زیبایی ترکیب شود معمولا طولانی تر و سخت تر می باشد. در درمان انحراف بینی جراح با ایجاد برش هایی در داخل بینی، ساختار تیغه بینی را اصلاح می کند

جراحی های درمانی از جمله درمان انحراف بینی از اهمیت بیشتری برخوردار می باشند چرا که سلامت فرد بر زیبایی ارجحیت دارد

درمان انحراف بینی

نکات بعد از درمان انحراف بینی

  • بعد از جراحی انحراف بینی همانند دیگر جراحی های، بیمار موظف است از یک سری نکات پیروی کند.
  •  بهتر است بیمار تا ۳ هفته بعد عمل از فین فین کردن خودداری کند
  • از فعالیت سنگین بپرهیزد
  • توصیه های جراح خود را به دقت اجرا کند و در صورت تجویز دارو به موقع مصرف کند
  • فشار دادن و دستکاری بینی اکیدا توصیه نمی شود.