درمان شکستگی بینی

امروزه بسیاری از بیماران برای درمان شکستگی بینی خود به متخصصان زیبایی مراجعه می کنند. بینی عضو مهمی از چهره انسان می باشد که در زیبایی چهره تاثییر بسزایی دارد شکستگی بینی علاوه بر اینکه مشکلاتی در زیبایی فرد ایجاد می کند موجب می شود بیمار احساس مشکلاتی در تنفس نیز داشته باشد. علت ایجاد شکستگی در بینی می تواند مختلف باشد ولی نکته ای که اهمیت دارد این است که شکستگی بینی به یکباره اتفاق نمی افتد و معمولا با برخور جسمی سخت و ضربه ایجاد می شود. ضربه شدید به بینی، برخورد با جسم سخت همواره مواردی است که موجب شکستگی بینی می شود. جراحی شکستگی بینی جراحی است که با هدف زیبایی و با رفع ایرادات بینی صورت می گیرد. این نوع جراحی که نوعی جراحی زیبایی می باشد، علاوه بر افزایش زیبایی موجب درمان شکستگی بینی نیز می شود.

به گفته دکتر میلانی پس از شکستگی فورا برای جا انداختن استخوان های بینی به متخصص مراجعه کنید، چرا که در صورت گذشت ۱۰ روز از شکستگی بینی جا اندازی استخوان های بینی امکان پذیر نمی باشد و بعد از این ۱۰ روز طلایی بیمار نیاز به جراحی زیبایی بینی دارد.

درمان شکستگی بینی بدون جراحی

اگر بیمار پس از شکستگی بینی به متخصص مراجعه کند جراح می تواند بدون جراحی استخوان شکسته شده بینی را جا اندازد و برای این کار پس از تشخیص شکستگی بینی و بهبود ورم ها بعد از ۲ الی ۴ روز جا انداختن بینی را انجام می دهد. همان طور که گفته شد جا انداختن استخوان بینی باید بلافاصله چند روز بعد از شکستگی بینی انجام شود.

جا انداختن استخوان بینی به  صورت بیحسی موضعی در مطب و یا بصورت نیمه بیهوشی  در کیلینیک انجام می شود و پس از گچ گرفتن بینی بیمار مرخص می شود.

اگر بیمار در مدت ماکزیمم ۱۰ روز به متخصص مراجعه نکند ، پس از گذشت ۶ ماه نیاز به جراحی شکستگی بینی خواهد داشت که می تواند با هدف زیبایی انجام شود.

درمان شکستگی بینی

جراحی شکستگی بینی

اگر بیمار پس از ۱۰ روز به متخصص مراجعه نکند برای درمان شکستگی بینی باید جراحی زیبایی انجام دهد برای این منظور بیمار باید حداقل ۶ ماه صبر کند و پس از آن جراحی زیبایی بینی را انجام دهد. جراحی شکستگی بینی به همان روش جراحی زیبایی انجام می شود و در صور تمایل بیمار زیبایی مناسبی در ظاهر بینی ایجاد می شود.

جراحی شکستگی بینی می تواند با دو هدف زیبایی و رفع شکستگی بینی انجام شود. بیمار می تواند ضمن جراحی شکستگی بینی از جراح درخواست کند که با تغییر اندازه ، فرم دهی و زیبا سازی بینی ظاهری مناسب در بینی فرد ایجاد کند.

 

جراحی شکستگی بینی

دکتر میلانی با  بورد تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی در کنار جراحی زیبایی بینی و صورت در  زمینه جراحی درمانی از جمله شکستگی بینی, درمان پولیپ و درمان سینوس فعالیت بسیار چشم گیری داشته است.

هزینه جراحی شکستگی بینی

هزینه جراحی شکستگی بینی با توجه تشخیص جراح و متخصص قابل محاسبه می باشد. اگر شما بعد از وارد شدن ضربه به بینی فورا به متخصص مراجعه کنید هزینه جا انداختن استخوان بینی به نسبت کمتر از هزینه جراحی شکستگی بینی می باشد.