عمل جراحی پلیپ بینی

یکی دیگر از فعالیت هایی که متخصصان در راستای جراحی درمای بینی انجام می دهند درمان پلیپ بینی می باشد. پولیپ بینی در واقع توده های غیر سرطانی می باشند که به دلایل مختلفی در بینی به وجود می آیند و بیمار را مشکلاتی بسیاری مواجه می کند. پلیپ ها از خود مخاط بینی رشد می کنند و در اثر بزرگ شدن بیش از حد مشکلاتی از جمله اختلالات تنفسی، گرفتگی بینی و مشکلات سینوسی را برای بیمار به وجود می آورند. ویژگی های این توده های گوشتی و مزاحم عبارتند از:

  • احساس گرفتگی بینی در بعضی مواقع همراه با آبریزش
  • احساس درد  در سر ، صورت ودندان های بالا
  • اختلال در حس بویایی
  • ترشحات بینی و پشت حلق

درمان پلیپ بینی بدون جراحی

درمان پلیپ بینی بدون جراحی نیز امکان پذیر می باشد. در مواقعی توده های مخاطی ایجاد شده دارای اندازه بسیار کوچکی می باشند ولی با این وجود بیمار احساس گرفتگی در بینی خود دارد و از تنفس خود راضی نمی باشد در این صورت به دلیل اینکه توده های پولیپی دارای ابعاد کوچکی می باشند با تجویز دارو مشکلات تنفسی و گرفتگی بینی به راحتی حل می شود. درمان پلیپ بینی بدون جراحی معمولا با مصرف دارو  موضعی و هم عمومی می باشد.

درمان پلیپ بینی

جراحی پلیپ بینی

در بسیاری از بیماران اندازه پلیپ بینی بزرگ می باشد و به درمان دارویی نیز بیمار مثبت عمل نکرده است در این صورت بهترین راهکار درمان جراحی پلیپ بینی می باشد. در این نوع جراحی درمانی  پلیپ های بینی از بین می روند و راه تنفس بیمار باز می شود.

سوالی که اکثر بیمارن می پرسند این است که آیا جراحی پلیپ بینی می تواند با جراحی زیبایی بینی ترکیب شود پاسخ مثبت می باشد.