جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی ثانویه


حتی در دست با تجربه‌ترین جراح‌ها و در بهترین مراکز جراحی حدود 5% بیماران پلاستیک که شامل عمل رینوپلاستی نیز می‌شود ممکن است به دلیل مختلف نیاز به عمل جراحی بینی ثانویه به دنبال عمل اول خود داشته باشند. جراحی بینی ثانویه صرفاً به خاطر مشکلات و خطای جراح پیش نیامده و ممکن است فاکتورهای متعدد و پیچیده‌ای در آن دخیل باشند. زمینه اولیه بینی بیماری‌های زمینه‌ای و ساختار بافتی متفاوت هر فرد و واکنش مختلف افراد به مداخلات جراحی می‌تواند چند علت برای بروز این مسئله باشد. در بعضی موارد زمینه اولیه بینی بسیار بهم ریخته و نامناسب است بطوری‌که انجام جراحی زیبایی  بینی رینوپلاستی در چند مرحله گریزناپذیر است. به عنوان مثال Cleft Nose یا بینی افراد دچار شکاف لب در این گروه قرار می‌گیرد. در هر صورت همکاری با جراحتان جهت رفع مشکلات احتمالی موجود بهترین راه‌حل می‌باشد. جراحی بینی ثانویه که به جراحی ترمیمی نیز معروف است با برطرف کردن مشکلات ظاهری و تنفسی بینی مشکلات و خطاهای عمل بینی اولیه ر از بین می برد. البت در صد موفقیت در این عمل نسبی می باشد و باید توسط جراحی ماهر انجام شود.

دکتر میلانی همواره در تلاش است با بررسی های لازم  و مشاوره با بیماران خود خطاهای جراحی زیبایی بینی را کاهش دهد.

تصویر زیر یکی از نمونه های جراحی بینی ثانویه می باشد که توسط دکتر میلانی انجام شده است. متاسفانه به دلیل اینکه جراح قبلی استحکام مناسبی در غضروف بینی ایجاد نشده است بینی جابه جا شده است. اگر چه جراحی ثانویه بینی عملی سخت می باشد دکتر میلانی با گرفت غضروفی فرورفتگی بینی را اصلاح کرده و استحکام بخشی نوک بینی را انجام داده است. همان طور که می بینید مشکلات فوق در بیمار رفع شده است و استحکام مناسبی در بینی ایجاد شده است. شما می توانید سایر نمونه کار های جراحی بینی دکتر میلانی را مشاهده کنید.


کاندید مناسب برای جراحی بینی ثانویه

جراحی بینی ثانویه معمولا بعد از یک سال از جراحی بینی اولیه انجام می شود و توصیه می شود در حد امکان این جراحی انجام نشود افرادی که دارای ویژگی های زیر باشند کاندید مناسبی برای جراحی بینی ثانویه می باشند.

  • افرادی که دارای اختلالات تنفسی بعد از عمل جراحی اولیه می باشند
  • افرادی که پس از جراحی بینی اولیه از ظاهر متناسبی برخوردار نمی باشند.
  • افرادی که که به دلیل عدم مهارت جراح قبلی دارای استخوان های نا محکمی می باشند و بینی آن ها دارای افتادگی بیش از حدی می باشد.
  • افرادی که پس از جراحی بینی دارای کجی و یا قور در بینی خود می باشند.

جراحی بینی ثانویه چگونه انجام می شود

جراحی بینی ثانویه معمولا با همان روش های رینوپلاستی قابل اجرا می باشد ولی جراح سعی میکند نا هماهنگی های بینی را رفع کند و در مواقعی که بینی دارای غضروف کافی نمی باشد مجبور است از ناحیه دنده  و یا لاله گوش استفاده کند. با تثبیت استخوان های بینی افتادگی و یا تورفتگی بینی به طور کلی رفع می شود. در مواقعی که بینی دارای قوز می باشد و قوز بینی به طور کامل در جراحی بینی از بین نرفته است جراح سعی می کند با تراشیدن استخوان بینی جلوه ای مناسب در بینی ایجاد کند.

 

دکتر میلانی در جراحی بینی ثانویه زیر سعی کرده است مشکلات بیمار را رفع کند. اگر به تصویر نگاه کنید بیمار دارای فرورفتگی زیادی در بینی خود می باشد. با استفاده از غضروف و استحکام بخشی به نوک بینی مشکلات بینی اصلاح شده است. شما می توانید سایر نمونه کار های جراحی بینی دکتر میلانی را مشاهده کنید.