جراحی گوش

جراحی گوش

جراحی گوش


جراحی گوش از دو کلمه اوتو به معنی گوش و پلاستی به معنی ترمیم یا بازسازی تشکیل شده است و به معنی جراحی است که جهت اصلاح شکل ظاهری گوش انجام می‌شود. هرگونه جراحی اعم از کوچک کردن، عقب بردن و تغییر شکل یا اصلاح نواقص مادرزادی لاله گوش در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند ولی جراحی گوشی  که عموماً انجام می‌شود شامل عقب بردن لاله گوش در مورد افرادی است که لاله گوش برجسته و جلوزده دارند. به عبارتی زاویه بین گوش و سر در این افراد از 30 درجه بیشتر است. این مشکل به صورت مادرزادی بروز می‌کند و معمولاً با شروع فعالیت‌های اجتماعی فرد و ورود آن به اجتماع از سن 5-6 سالگی ممکن است به لحاظ روانی فرد را تحت‌تأثیر قرار دهد. بنابر این اجرای جراحی گوش آن حتی از سنین کودکی امکان‌پذیر بوده و موجبات پیش‌گیری از بروز صدمات روانی به فرد را فراهم می‌کند. این نوع جراحی می تواند به دو قسمت جراحی زیبایی گوش و جراحی ترمیمی گوش تبدیل شود.

جراحی گوش هیچ‌گونه ارتباطی به قسمت‌های داخلی گوش نداشته و ارتباطی با وضعیت شنوایی و ساختمان‌های داخلی گوش ندارد. گوش برجسته یا خفاشی می‌تواند به صورت یک طرفه یا دوطرفه باشد. معمولاً نوع یک طرفه با توجه به عدم تقارنی که ایجاد می‌کند بیشتر آزاردهنده است در هر صورت برای برطرف شدن آن اقدام جراحی لازم است.

عمل اوتوپلاستى يا زيبايى گوش عملى است كه جهت تغيير شكل لاله گوش كه معمولا شامل عقب بردن لاله گوش جلو زده و تغيير سايز ان است اطلاق ميشود.

تصویر زیر نمونه کاری از جراحی گوش می باشد که توسط دکتر میلانی انجام شده است. همان طور که می بینید پس از جراحی بیرون زدگی گوش اصلاح شده است و جلوه ای مناسب در چهره فرد ایجاد شده است.

کاندید مناسب برای جراحی گوش کیست؟

افرادی که لاله گوش جلو زده دارند که این مسئله می‌تواند به علت برجستگی و بزرگی فرورفتگی وسط لاله گوش (Concha) و یا عدم وجود و یا کمرنگ بودن برآمدگی موازی لبه لاله گوش (Anti helix)  باشد، کاندید جراحی گوش هستند. برعکس عمل زیبایی بینی که بایستی بیمار بالغ باشد، این عمل در سنین پایین و قبل بلوغ قابل انجام است. جراحی گوش از سنین 5-7 سال و قبل از ورود کودک به مدرسه و محیط‌های اجتماعی به منظور جلوگیری از اثرات روحی و روانی منفی آن انجام می‌شود. در کشور ما با توجه به شرایط و نوع پوشش این مورد به خصوص در پسرها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. عمل اوتوپلاستی در سنین بالا نیز انجام شده و نتیجه عمل ارتباطی با سن بیمار ندارد.

دکتر میلانی همواره در تلاش است زیباترین نتیجه را همراه با سالم ترین نتیجه برای بیمار ایجاد کند. اين عمل بتنهايى و يا همزمان با رينوپلاستى و ساير اعمال پلاستيك صورت قابل انجام است.

کاندید مناسب برای جراحی گوش کیست؟

 


هزینه عمل جراحی گوش

افرادی که دارای گوش های به اصطلاح برجسته و یا بلبلی هستند مانند سایر افرادی که می خواهند جراحی زیبای انجام دهند قبل از انجام جراخی در مورد هزینه جراحی گوش  اطلاعاتی را کسب میکنند. هزینه جراحی گوش با توجه به شرایط گوش های شما  یا مواردی از قبیل محل انجام جراحی ،میزان تخصص جراح و دیگر گزینه ها متفاوت می باشد. هزینه عمل جراحی گوش معمولا با توجه به شرایط مختلف دارای اختلاف کمی می باشد در نتیجه صرفا با توجه به فاکتور قیمت جراح خود را انتخاب نکنید.

هزینه عمل جراحی گوش

انواع جراحی گوش

جراحی گوش شامل موارد  مختلفی می باشد که می تواند با هدف جراحی گوش های برجسته و بیرون زده ،کوچک کردن گوش ، جراحی لاله گوش و …. انجام شود که در ادامه به آن می پردازیم.

انواع جراحی گوش

  • جراحی گوش برجسته

جراحی گوش های برجسته معمولا با ایجاد برش در پشت گوش و شروع می شود و پس از نزدیک کردن گوش به ناحیه سر اتمام می یابد تا ظاهر برجستگی آن از بین برود . این نوع جراحی تاثیر بسیاری در زیبایی دارد و موجب می شود ظاهری زیبا در گوش و چهره فرد ایجاد شود.

  • جراحی کوچک کردن گوش

جراحی کوچک کردن گوش یکی دیگر از انواع جراحی گوش می باشد. در این نوع جراحی با کوچک کردن اندازه گوش ها ظاهری مناسب در گوش ها ایجاد می شود .  افرادی که دارای گوش های بزرگی می باشند معمولا ظاهر گوش های خود را پنهان می کنند و گوش های بزرگ برای آن ها آزار دهنده است. خوش بختانه علم بشری به اندازه ای پیشرفت کرده است که با جراحی گوش ظاهر مناسبی در گوش ها ایجاد شود.

  • جراحی لاله گوش

بعضی از افرادی که برای جراحی گوش مراجعه می کنند، در بعضی از مواقع دارای مشکلاتی در لاله گوش خود می باشند که با این نوع جراحی لاله گوش

آن ها اصلاح می شود.

 

زیبایی گوش بدون جراحی

بسیاری از افراد که می خواهند درمان گوش های برجسته خود را انجام دهند به دنبال روش های غیر جراحی می باشند متاسفانه  و یا خوشبختانه بهترین و مناسب ترین راه برای درمان ظاهر گوش ها استفاده از روش جراحی می باشد. البته جراحی گوش می تواند با بیهوشی عمومی و یا موضعی انجام شود تا شکل مناسبی در گوش ها ایجاد شود.

تبلیغاتی که بر مبنی زیبایی گوش بدون جراحی شنیده می شود جنبه تبلیغاتی دارد و تاثیری در زیبایی گوش نمیگذارد. بهتر است جراحی گوش را نزد جراحی ماهر و توانا انجام دهید تا پس از عمل زیبایی گوش از نتایج راضی باشید.

زیبایی گوش بدون جراحی