جراحی زیبایی صورت

جراحی زیبایی صورت

جراحی زیبایی صورت

توجه به فاکتور های زیبایی همواره از اهمیت دوچندانی برخوردار بوده است. و امروزه با توجه به گسترش دانش بشری داشتن صورتی زیبا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. جراحی زیبایی صورت که در برگیرنده جراحی هایی هایی از جمله گونه، چانه، لب ,… می باشد می تواند به روش های مختلفی از جمله جراحی، پروتز، تزریق ژل و چربی و… صورت بگیرد.

هدف از جراحی زیبایی صورت چیست

هدف اصلی جراحی زیبایی صورت معمولا جوانسازی صورت و رفع عیوب آن می باشد .در نتیجه بیمار در این گونه جراحی باید انتظارات منطقی از عمل خود داشته باشد . انتظارات منطقی رفع عیوب صورت و جوانسازی می باشد و هدف از این نوع جراحی زیبایی مطلق نمی باشد.

انواع جراحی صورت می تواند با تشخیص جراح به طور مشترک با هم ترکیب شوند. تصویر زیر نمونه کاری از دکتر میلانی در جراحی چانه می باشد که با جراحی بینی ترکیب شده است.

اگر به تصویر دقت کنید علاوه بر زیبا سازی ظاهری بینی ساختار چانه نیز اصلاح شده است و فرم مناسبی در چهره فرد ایجاد شده است.

 

انواع جراحی زیبایی صورت

انواع مختلفی از جراحی زیبایی صورت در راستای افزایش زیبایی می تواند بر روی صورت اجرا شود که در ادامه به آن های می پردازیم.

 • جراحی بینی

جراحی بینی یکی از متداول ترین انواع جراحی زیبایی صورت است که از محبوبیت بسیاری برخوردار است. عمل زیبایی بینی می تواند با هدف اصلاح شکل بینی انجام شود و اندازه بینی را کوچک کند. این نوع جراحی با توجه به نوع پوست بیمار قابل اجرا برروی بینی بیمار می باشد. تصاویر زیر نمونه از جراحی زیبایی بینی دکتر میلانی می باشد همان طور می بینید پس از جراحی ظاهر مناسبی در بینی افراد ایجاد شده است. برای مشاهده نمونه کار های بیشتر می توانید به گالری جراحی بینی مراجعه کنید.

 • جراحی گونه

جراحی گونه یکی دیگر از انواع جراحی زیبایی صورت می باشد این نوع جراحی نیز با هدف برجسته کردن گونه و بهبود ظاهری گونه ها انجام می شود و شکل مناسبی در گونه ها ایجاد می شود. جراحی گونه معمولا بااستفاده از پروتز ها یا تزریق چربی انجام می شود.

جراحی زیبایی صورت با جراحی گونه
 • جراحی پلک

انواع جراحی زیبایی صورت بسیار متنوع می باشند. ظاهر پلک ها نیز در افزایش زیبایی صورت بسیار موثر است و پلک های افتاده معمولا ظاهری کسل و ناراحت در چهره فرد ایجاد می کند. جراحی پلک یکی جراحی های صورت است که موجب می شود پف چشم ها از بین برود و ظاهری زیبا در چهره فرد ایجاد شود. برطرف شدن افتادگی پلک در این نوع عمل به راحتی انجام می شود.

جراحی زیبایی صورت و پلک
 • سایر جراحی های صورت

جراحی های پروتز صورت و لب ، چراحی چانه و سایر روش های غیر جراحی مانند تزریق ژل و بوتاکس مجموعه فعالیت هایی است که می تواند زیبایی شما را افزایش دهد و چهره شما را بهبود بخشد.

هزینه جراحی زیبایی صورت

افراد بسیاری بر مبنی هزینه جراحی زیبایی صورت اقدام به این نوع جراحی می کنند و هزینه و قیمت جراحی پلاستیک صورت برای آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نکته ای که وجود دارد این است که هزینه جراحی زیبایی صورت در مرحله اول به محل انجام جراحی وشرایط بیمار بستگی دارد. مسلما هزینه جراحی زیبایی صورت در ناحیه پلک متفاوت تر از هزینه جراحی بینی می باشد. همچنین میزان تخصص و مهارت جراح در تعیین هزینه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

هزینه جراحی زیبایی صورت

راهکار های جراحی زیبایی صورت

صورت بخش مهمی از اجزای بدن می باشد که دارای اجزای مهم و کوچک از جمله پلک، ابرو، چشم، بینی، لب و…..می باشد. برای رفع عیوب صورت و زیباسازی معمولا از دوروش استفاده می شود.

 • روش جراحی

در بسیاری از مواقع جهت زیبا سازی و رفع عیوب صورت از جراحی استفاده می شود به طور مثال جراحی لیفت صورت، جراحی بینی، جراحی لیفت ابرو و پلک نمونه هایی از جراحی زیبایی صورت می باشند.

 • روش غیر جراحی

در بخش هایی از صورت از جمله لب ، گونه و پیشانی معمولا از روش های غیر جراحی استفاده می شود. روش های  از جمله تزریق ژل و چربی، بوتاکس روش های غیر جراحی زیباسازی صورت می باشند.

کاندید مناسب جراحی زیبایی صورت کیست

از آنجایی که صورت دربرگیرنده اجزای مختلفی می باشد، افراد به تناسب ویژگی های موجود در صورت بنابر دسته بندی زیر تقسیم می شوند.

 • افرادی که دارای پوستی شل و چین و چروک هایی درنواحی پوست صورت و گردن می باشند معمولا نیازمند جراحی لیفت صورت می باشند.
 • اگر افتادگی و چین و چروک ها در نواحی ابرو و پیشانی باشد معمولا جراحی ابرو به بیمار توصیه می شود.
 • در صورتی که فرد دارای افتادگی و پف و چین و چروک در نواحی پلک بالا و پایین باشد معمولا با جراحی زیبایی پلک جوانی و زیبایی را بار دیگر بدست خواهد آورد.
 • افرادی که دارای خطوطی در اطراف لب های خود میباشند و لب های خمیده ای دارند معمولا با  جراحی  لب یا تزریق ژل وچربی چهره ای متفاوتی خواهند داشت. همچنین بزرگ کردن لب ها نمونه ای از این نوع جراحی می باشد.
 • پروتز گونه نیز از جمله جراحی صورت می باشد که به راحتی با استفاده از پروتز ها ظاهری برجسته در گونه ایجاد می شود . برجستگی گونه می تواند به روش های تزریق چربی یا ژل صورت بگیرد که معمولا موقت می باشند.
 • مشکلاتی از جمه بیرون زدگی و با عقب بودن بیش از حد چانه به راحتی با پروتز های چانه درمان می شوند.