جراحی زیبایی صورت

جراحی زیبایی صورت

جراحی زیبایی لب

 

داشتن لبهای برجسته یکی از شاخصه های دنیای مدرن امروزمی باشند افراد بسیاری برای جراحی زیبایی لب به جراحان پلاستیک مراجعه می کنند و علاوه تمایل به این نوع جراحی همواره از مراقبت های بعد جراحی و چگونگی عمل پرسش هایی رامطرح می کنند.

دکترمیلانی قبل از جراحی زیبایی صورت و لب با مشاره با بیماران خود اجزای صورت ولب را به درستی بررسی می کند و راهنمایی مناسبی را از جراحی زیبایی لب ارائه می دهد.

نمونه کار جراحی زیبایی لب

چه کسانی کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی لب می باشند

 • افراد مختلف ممکن است به دلایل متفاوت نیاز به جراحی زیبایی لب داشته باشند که در این بخش به طور مختصر به آن ها اشاره می کنیم.
 • افرادی که دارای خطوط و چین و چروک هایی اطراف لب می باشند
 • افرادی که که تمایل به اصلاح خمیدگی های دور لب دارند
 • افرادی که می خواهند اندازه لب های خود را کوچک و و یا بزرگ کنند

 کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی لب


اقدامات قبل از جراحی لب

جراحی زیبایی لب معمولا به مدت 120 دقیقه طول می کشد و پس از عمل برجستگی مناسبی در ابعاد لب به وجود می آید. پس از این نوع عمل ابعاد مناسبی در لب ها ایجاد می شود و بعد از 5 ساعا بیمار مرخص می شود.

البته بسیاری از افراد از روش های جراحی نگران می باشند و ترجیح می دهند از روش های غیر جراحی برای بزرگ کردن لب استفاده کنند. در نتیجه در می توانند از روش های  غیر جراحی از جمله تزریق بوتاکس و یا تزریق ژل و چربی استفاده کنند.

 • لطفا از خوردن آسپرین یا مواد حاوی آسپرین یا ایبوپروفن تا یک هفته قبل از عمل و 2 هفته بعد از عمل خوددار فرمائید. برای آگاهی از لیست کامل داروهایی که نباید قبل از عمل مصرف کنید به قسمت «لیست داروها» مراجعه کنید. اگر دارویی مصرف می کنید که روی گردش خون و خونریزی تأثیر می گذارد سریعا به پزشک خود اطلاع دهید.
 • لطفا از کشیدن مواد مخدر و مصرف الکل یک هفته قبل از عمل و 3 هفته بعد از عمل خودداری کنید. اگر مصرف این دو را متوقف نکنید، بهبودی زخم ها به تعویق می افتد و قرمزی پوست و سایر اختلالات باقی می مانند.
  لطفا ما را در جریان تمام سوابق پزشکی و درمانی خود قرار دهید. در قرار ملاقات قبل از عمل پرستار شما را در جریان داروهایی که باید در روز عمل با یک جرعه آب مصرف کنید قرار می دهد. اگر سابقه زخم سرد cold sore (تب خال) دارید حتما به ما بگویید.
 • در قرار ملاقات پیش از عملتان به شما نسخه ای داده می شود که در آن آنتی بیوتیک های خوراکی، پماد آنتی بیوتیکی چشم (در صورت داشتن عمل پلک) و داروهای مسکن درد وجود دارد. لطفا داروهای این نسخه را قبل از رفتن به اتاق عمل فراهم کنید تا بعد از خاتمه عمل و بازگشت به خانه آنها را آماده داشته باشید.
 • بایدویتامین C (اسید اسکوربیک) را قبل و بعد از عمل مصرف نمائید.
 • نباید از بعد از نیمه شب روز قبل از عمل چیزی بخورید یا بیاشامید. مگر اینکه پزشک خلاف این را برای شما تجویز نماید. بهتر است پیش از عمل دندانهایتان را بشوئید. در صورت عمل نکردن به هر یک از موارد مذکور عمل شما لغو خواهد شد.

اقدامات پس از جراحی زیبایی لب

پس جراحی نیر بیمار باید مراقبت های لازم را داشته باشد و به توصیه های جراح به دقت عمل کند.  معمولا وجود تورم در لب های تا 14 روز بعد عمل دیده می شود که این ورم بعد از آن به طور کلی از بین می رود.

 • بیمار باید بعد از عمل دارو های مسکن را زیر نظر پزشک خود مصرف کند. چون معمولا تا چند روز بعد از عمل درد خواهند داشت
 • تا 5 روز بعد از عمل بیمار باید در حئ امکان مایعات و غذاهای نرم مصرف کند.
 • از فعالیت های سنگین  و خم شدن بپرهیزید.

احساس خستگی و کوفتگی و ورم نشانه های عادی بعد از عمل می باشد که به مروز از بین خواهد رفت . بیمار با مراقبت های بعد از عمل به راحتی و در زمان اندکی بهبود خواهد یافت.